FAQ – Často kladené otázky - SuperCup

Napsal admin 10.03. 2015

Kde najdu přesná pravidla Coach-Pitch Baseballu a platný Soutěžní řád?

-          Vše je uvedeno na http://supercup.baseball.cz/

Jaký je rozdíl mezi Coach-Ballem a Coach- Pitch Baseballem?

-          Žádný, pouze v označení. V současné době se mezinárodně ustálilo označení Coach-Pitch Baseball (nebo zkráceně Coach-Pitch), takže je nově používán pouze výraz Coach-Pitch. Také dáváme přednost plnému označení Coach-Pitch Baseball (před zkráceným označením Coach-Pitch) tak, aby byl uveden jasný vztah k baseballu.

Jaké změny byly provedeny v Masters a proč?

-          Ve vztahu k roku 2014 byl „Hod na cíl“ nahrazen „Hodem do dálky“. Tato disciplína lépe zapadá systémové snahy působit na rozvoj klíčových baseballových dovedností. Přizpůsobeny byly i konverzní tabulky, v této disciplíně bude bodové ohodnocení kalkulováno stejně jako u Odpalu. Detailní pravidla Masters jsou uvedena na WEBu supercup.baseball.cz

V čem spočívá herní systém turnaje?

-          Po odehrání základních skupin postupují vždy dva první týmy ze skupiny do Finálové skupiny, která se odehraje systémem na dvě porážky. To znamená, že i s jednou porážkou z Finálové skupiny se družstvo může stát vítězem turnaje (s výjimkou finále). Je tak eliminován dopad „smolného“ losu nebo nasazení.

-          Bude odehráno více utkání, většinu týmů čeká 7-8 utkání.

Jak se určí vítěz SuperCupu?

-          V rámci SuperCupu máme dvě paralelní soutěže, turnaj v Coach Pitch Baseballu a soutěž Masters. Konečné pořadí v SuperCupu je dáno součtem umístění v obou soutěžích s tím, že tým s nejnižším součtem je vítězem SuperCupu. V případě shodného součtu umístění je vítězem tým s lepším umístěním v turnaji Coach Pitch.

Jak staré děti se mohou účastnit?

-          Je to uvedeno v Soutěžním řádu, „Věk účastníků - Kategorie  U10

-          Turnaje se mohou účastnit chlapci i dívky.

Kdo má garantovanou účast v SuperCupu?

Každý region  má garantována 2 místa v každém ročníku SuperCup, Tedy celkem 10 míst je rozděleno na principu regiónů. Dalších pět míst (do celkového počtu 15 týmů), je rozděleno mezi jednotlivé regiony na základě umístění týmů z daného regionu v předcházejícím ročníku SuperCup. Rozdělení je zřejmé z tabulky „Kvalifikace SuperCup“ Zahraniční týmy jsou zvány na turnaj SuperCup z rozhodnutí pořadatele (divoké karty) 

Mám problém, jako kauč neumím dobře nadhazovat, co dělat?

-          Především doporučujeme do pozice Coach-Pitchera angažovat asistenty, ideálně kadety, juniory. Doporučujeme, aby si hlavní coach nechal „volné ruce“ pro řízení utkání a přenechal místo nadhazujícího coache někomu jinému.

Chci pomoci s organizací turnaje, koho mám kontaktovat?

-          Můžete se obrátit na kohokoli z organizačního výboru podle toho, v jaké oblasti by jste se  chtěl(a) zapojit. Kontakty jsou uvedeny na stránkách SuperCupu.

Chci rozhodovat zápasy SuperCupu, koho mám kontaktovat?

-          Obraťte se na vedoucího rozhodčích a technického komisaře Františka Přibyla

Kdo je vlastně organizátorem a pořadatelem SuperCupu?

-          Organizátorem i pořadatelem je uskupení přátel baseballu s názvem IBD (Institute for Baseball Development), jehož cílem je podporovat rozvoj baseballu v kategorii dětí do 10 let. SuperCup je pořádán ve spolupráci a s podporou klubu Tempo Titans Praha a České Baseballové Asociace.

Kdo je tedy organizátorem a pořadatelem Stříbrných Superpohárů?

-          Stříbrné Superpoháry jsou organizovány ČBA a pořádány vybranými kluby s podporou IBD.