PREMIÉROVÝ TURNAJ FIRST CUP JIŽ TENTO VÍKEND!

Napsal Pavel Chadim 19.06. 2017

A je to tu. Zbývá týden do začátku prvního zápasu 1. cupu. Vysnili jsme si nezapomenutelný turnaj pro naše nejmladší naděje, první (first) velký turnaj v jejich baseballovém životě. Turnaj bez hádek, bez nadávek, kde si všichni hráči zahrají. Turnaj jako reklamu na gentlemanské a rytířské chování při sportu, zvláště sportu nejmladších. A turnaj také na počest neúnavného propagátora pálkovacích her a sportu všeobecně - Joea Firsta, který před 98 lety pomohl rozšířit baseball a softball v naší zemi.

Šestnáct nejlepších týmů České republiky do 8 let se setká v Brně na Hroších. První zápasy začínají v pátek 23. června v 16:00 hodin, slavnostní zahájení je v 18:00 hod. Rozpis a podrobnější informace v příloze, díky společnosti Suma budou všechny zápasy ONLINE.

V pátek po slavnostním zahájení dojde ke krátkému rozdělení jednotlivých týmů, kdy rozhodčí a jeden trenér za každý tým se zúčastní v areálu U Hrocha technického mítinku, jehož mottem bude zábava a přátelství mladých sportovců během turnaje. Stejně jako na Little league turnajích bude zakázáno hádat se s rozhodčím. Pro hráče a zbylé 2 trenéry každého týmu bude možnost ZDARMA navštívit večerní utkání pod světly mezi Draky Brno a Tempem Praha na Městském baseballovém stadionu. Domlouváme i představení mladých hráčů (ve svých klubových dresech) na ploše Stadionu během zápasu, aby to byl pro děti zážitek jako na MLB.

V sobotu ve 14:00 hod začnou playoffové zápasy, v 16:00 Masters dovednostní disciplíny (kde se v hodu do dálky bojuje o nový NOTEBOOK).

V 18:00 hod VIP slowpitch pro dobrovolníky a potom zlatý hřeb turnaje – společné barbecue všech hráčů, kdy vždy 2 hráči z jiných klubů i regionů budou mít společnou poukázku na jídlo. Tak snad se nám to organizačně povede :).

V neděli zápasy o umístění, ve 14:00 autogramiáda homerunéra Jakuba Sládka, bývalého profesionálního hráče Philadephia Philies a jediného Čecha, který hrál ve výběru Evropy proti Japonsku. Ve 14:30 finále a poté závěrečný ceremoniál. Jste srdečně zváni!

Na závěr ještě poděkování všem dobrovolníkům (ještě tento týden se nám

přihlásil MUDr. Mandík, traumatolog, který se nabídl pomoci jako zdravotní dozor turnaje), partnerům, mecenášům. Bez nich by to nešlo a věříme, že si to užijí s mladými sportovci také.

 A také bychom chtěli zdůraznit již před turnajem, že všichni účastníci jsou už nyní šampióny a také se s plachtou šampionů budou celý turnaj fotit! FirstCup se hraje pouze o vítěze T- ballového turnaje :).

 

„Bavit se a kamarádit!“

za všechny organizátory Pavel Chadim